Perşembe, Temmuz 08, 2010

Bebeğinize Oyuncak Önerisi // Renkli Halkalar

Bebeğiniz doğduğu ilk günden itibaren oyuna, oyun oynamaya hazır vaziyette gelecek dünyaya :)
Çevresindeki herşey onun için bir oyuncak olacak. Önce siyah ve beyazı ayırtedecek, çok yakınındaki nesneleri algılamaya başlayacak. Görüş alanı gün geçtikçe genişleyecek. Ellerini sonra ayaklarını keşfedecek sırayla. Hayretler içinde günlerce ellerini inceleyecek... Sonra bir sabah bir uyanacaksınız beşiğinden size dil çıkarıyor. En azından bizde böyle oldu. Bir sabah uyandığımda Osman ona yaptığımız oyunlardan dil çıkarmayı öğrenmiş bizimle oyun başlatıyordu.

Tabii bir süre sonra minik bebeğinize oyuncaklar almaya başlayacaksınız. Oyuncak alırken nelere dikkat etmek lazım ayrı bir yazımın konusu olacak. Bugün size bizim çok eğlendiğimiz bir oyuncağı önereceğim.

Renkli halkalar...

Oyuncakta gördüğünüz üzere 5 tane farklı ebatta halka var. Hacıyatmaz kılıklı çubuğun üstüne bu halkaları yerleştirmeye çalışıyor bebeğiniz. Tabii sizin önce sabırla halkanın oraya yerleşmesi gerektiğini ve nasıl yerleştirileceğini göstermeniz gerekiyor. Tabii ilerizekalı bir bebeğiniz varsa kendi de öğrenebilir :)

Epey güzel vakit geçireceği bu oyuncak aynı zamanda bebeğinizin koordinasyon ve sıraya koyma yeteneklerini geliştiriyor olacak.

İyi eğlenceler :)


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails