Salı, Mart 09, 2010

Fotoğraf Çekin & Çektirin

Beklediğiniz minik misafiriniz henüz anne karnında minik bir mercimek tanesi kadarken o günlerinizi kayıt altına alabilirsiniz.

İşte hamileliğinize, doğuma ve doğum sonrası günlerinizi ait hatıralarınız için fikirler...
  • Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz günden itibaren göbeğinizi yan profilden belli aralıklarla fotoğraflayın. Biz her hafta yapmıştık. Dümdüz karnınızın 40 haftada nasıl biçim değiştirdiğine siz de inanamayacaksınız.
Osi henüz 3 aylık
... ve doğuma sadece 1 hafta kala

  • Doğumunuzu mutlaka profesyonel bir fotoğrafçı görüntülesin. Çoğu hastane doğumhaneye fotoğrafçı kabul ediyor. Bazı aileler kameraya çekmeyi tercih ediyor. Yalnız kamerayı sonradan izlemek ve sevdiklerinizle paylaşmanız daha zor. Oysa fotoğrafları her istediğinizde açıp bakabiliyorsunuz. Bir de fotoğrafçının bakış açısıyla doğum kareleri daha anlamlı hale geliyor. Osinin doğum hikayesini Banu Konyalı fotoğraflamıştı. Her bir kare ayrı güzel oldu. Kesinlikle ihmal etmeyin. Ve iki arkadaşım daha var şahane doğum fotoğrafları çeken... Bloglarını mutlaka görmelisiniz... Nilay ve Burcu Çalışkan Kırcı
  • Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra da bol bol fotoğraf çekin. Elinizden makineyi hiç düşürmeyin, bir günde bile çok değişiyorlar.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails